ODEVZDEJTE vysloužilý mobilní telefon v naší knihovně A VYHRAJTE!

Naše knihovna se zapojila do projektu Odlož mobil v knihovně, který pořádá společnost ASEKOL a.s. ve spolupráci se Středočeským krajem.

Smyslem projektu je rozšířit povědomí o tom, že je důležité třídit i drobný elektroodpad. Tím, že telefon v knihovně odložíte, tak vlastně i pomáháte, všechny vybrané telefony totiž budou předány neziskové společnosti Remobil, z.s., která za každý odevzdaný telefon přispěje částkou 10 Kč Jedličkovu ústavu. Navíc všichni, kdo do knihovny vysloužilý telefon přinesou, se mohou zúčastnit soutěže o poukázky na knihy v hodnotě až 2000 Kč nebo vstupenky na památky Středočeského kraje. A pokud by se nám podařilo nasbírat nejvíce telefonů, tak navíc naše knihovna může získat 10 000 Kč na nákup knih.

Jak se zapojit?
Princip je jednoduchý, pokud máte doma vysloužilý mobilní telefon, tak ho donesete do knihovny a odložte do připraveného boxu. V případě, že se chcete zúčastnit soutěže o poukázky na nákup knih, tak je ještě potřeba vyplnit soutěžní lístek, který je k dispozici v knihovně. Soutěže se mohou zúčastnit jen osoby starší 18 let. Pokud by se soutěže chtěly zúčastni i děti, je potřeba, aby na soutěžním lístku byl uveden jejich zákonný zástupce.

Soutěž probíhá do 1. 4. 2024. Vyhlášení výsledků proběhne 23. dubna 2024. Věřím, že se zapojíte, je to přece pro dobrou věc.