7. B na exkurzi v knihovně

Dnes přišla na exkurzi další sedmá třída tentokrát 7. B. Seznámili se s tím, jak je knihovna řazená, jak se vyhledává a katalogu a opět dostali úkoly. Prvním bylo podle názvu najít knihy v knihovně, následně si z názvu knih, které našli vybrat 4 slova a z nich pak utvořit detektivní příběh. A posledním pak bylo obalování knih na čas. Všem se moc dařilo.

A zde si můžete přečíst jaké příběhy žáci napsali:

Skupina: Kaštani
Slova: Sněhulák, petrolejové lampy, babička, jméno růže

Návštěva u babičky
Jednoho krásného bílého dne k babičce přejeli na návštěvu její vnoučata. Hned, jak přijeli, rozběhli se ven na zahradu a postaviia sněhuláka. Připadal jim moc smutný, proto mu do ruky dali velkou rudou řůži. Pak ho šli ukázat babičce. A ona se ptala na jméno. Řekli jí, že ho pojmenovali Jménem Růže. Když po týdnu odjížděli, rozloučili se s babičkou i se sněhulákem Jménem Růže. Když odjeli babička vzala růži dovnitř. Dala jí do skleněné ádoby a polila ji petrolejem z petrolehové lampy. Sněhulák se probral a  utrhl rampouch a vyšel směrem k domu. Rozbil dveře a mířil si to rovnou k babičce. Babička byla v kuchyni. Sněhulák se ohlédl a udělal krok. Shodil na zem petrolejovou lampu. Rozbila se. Babička se šla podívat, v tom si všimla sněhuláka. Sněhulák ji skrz na skrz probodl rampouchem. Po té rychle zatopil. Doběhl pro růži a hodil ji vedle babičky. Sněhulák roztál. Všude byla jen voda.

Skupina: Knihomolky
Slova: obraz, zapadlý, stříbrný, v Čechách

Rodinné dědictví
Jednoho večera v Čechách se staly tři vraždy. Tyto případy dostal na povel detektiv, který si nechává říkat Obraz. Nejprve se šel podívat na místo činu. Když přijel na místo činu, policie mu vysvětlila okolnosti případu. Rozhlédnul se okoo a našel tam stříbrný klíč zapadlý v koberci. Podle policejních záznamů zjistil, že oběti byly  příbuzní. Také zjistil, že tato rodina má velké dědictví, které chtěl vrah dostat. Proto také začal hledat jediného přeživšího rodiny, která byla zavražděna a začal ho vyslýchat. Po výslechu zjistil, že je to vrah, který hledal klíč k trezoru, kde je ukryté rodinné dědictví.

Skupina: Šprti
Slova: člověk, sbohem, růži, moře

Krvavá růže
Jednou byla rybářská loď na moři, už měli vyloveno, ale najednou zahlédli malou veslici, na které někdo ležel, připluli k ní a ihned s ní pluli ke břehu. Když vylovili tělo, pod košilí měl růži a nápis „sbohem“. Vrah nebyl chytrý, protože se na papírku našly otisky prstů, avšak ty identifikovaly člověka, který byl už pět let po smrti. Tělo bylo, ale čerstvé podle identifikace byl zavražděn asi před šesti hodinami….

Skupina: Dagoberti.com
Slova: Hugo, chrám, v, Paříž

Cestovní kniha
Psal se rok 1983, když jsem seděl v chrámu svatého Jiří a v tu chvíli jsem ztratil knihu, která mě zavedla až do Paříže. Na letišti se mi však kniha nevrátila a pásu na zavazadla. Byl jsem zoufalý a tak jsem šel do nejbližšího chrámu v Paříži a někdo mě tam sejmul. A později se přišlo na to, že to byl Hugo Dagobert.

Skupina: Fialky
Slova: město, západní, klid, hřbitov

Tajemná vražedná noc
Jednoho sychravého večera detektiv John Newman ve své kanceláři na západní straně města s doutníkem v puse. Všude byl klid. A najendou zazvonil telefon. Zvedl ho, ale nikdo nic neříkal. Bylo slyšet jen praskání a šumění. Na jednou uslyšel ránu. Otevřel dveře. Obešel celý dům až došel ke staré kůlně. Ze dvěří vytékala voda smíchaná s krví. John vytáhl pistoli a pomalu otevíral dveře. Když vešel dovnitř tak nebylo nic vidět. Zapnul baterku, posvítil před sebe. Tělo viselo ze stropu. Zavěšeno na provaze, celé pořezané. Krev mu stékala na zem. Oběť měla vypíchlé oči. Po stěnách byly napsány vzkazy. „Najdu si tě.“ Když John vyšel z kůlmy uslyšel výstřel. Otočil se. Před ním stála silueta. V ruce měla pistol. Najednou se však rozběhla směrem k hřbitovu. John ho pronásledoval. Na hřbitově bylo na kříži zavěšeno další tělo. Zastřelené a pohmožděné viselo přibité na kříži u hrobky.