5. C v knihovně

Dnes přišla do knihovny 5. C s dětmi jsme si povídali o knihovně o knihách a pak, aby se naučily s katalogem, měly za úkol dle názvu najít danou knihu v knihovně. A opravdu se jim dařilo – nejlepší družstvo našlo 24 knih. Po té si měly vybrat 5 knih a jejich názvy použít v detektivním příběhu – jak se jim to povedlo si můžete přečíst níže.
Velice mě potěšilo, že dva žáci si v knihovně vzali přihlášky a chtějí se stát našimi čtenáři.

Masakr v okresním městě
(Eugen Oněgin, Ostřesledované vlaky, Okresní město, Chrám Matky Boží v Paříži, Paní Bovaryová)
Dne 10. 4. 1998 se narodil pan Eugen Oněgin, který měl psychické postižení, které způsobovalo to, že když se dotkne krve, tak ji potřebuje víc a víc. Pokoušel se to celých patnáct let skrývat. V jeho patnácti letech se přestěhovala jeho rodina do okresníh města v blízkosti Paříže. Jednoho dne se probudil celý od krve v chrámu Matky Boží v Paříži. Nevěděl co se stalo, tak rychle běžel na francouzskou policii. Všichni lidé okolo se na něj koukali, jak na blázna. Francouzská policie ho dala do vazby a po půl hodině si ho vzala na výslech. Na výslechu mu vzali vzorek krve z jeho oblečení, zjistili, že je to krev skupiny A, kterou má i on. Chtěli po něm vědět jméno a adresu. Po chvíli jim to řekl. Dovezli ho do okresního města k dotorovi, který jim řekl, že se jmenuje Eugen Oněgin a bydlí v ulici Krvavá 98. Policie ho tam odvezla a odvedla ho až do jeho pokoje. Cestou tam viděli mrtvá těla připíchaná ke zdi. Když vešli do pokoje všude po pokoji byly láhve plné krve, když se jeden policajt otočil, tak mu Oněgin vrazil šíp do zad. Druhý policista rychle utíkal po schodech k autu, aby zavolal záchranku a posily. Posily tam rychle přijely a obklíčili ho, aby ho mohli zadržet. Po půl hodině a deseti mrtvých Oněgina zadrželi. Policie ho odvezla do psychiatrické léčebny, kde ho vyslíchala paní Ellen Bovaryová. Pan Oněgin chtěl skočit z okna, ale Ellen ho zadržela a poslala ho ostře sledovaným vlakem do Mnichova. V polovině cesty se Oněgin ztratil, když vešli do jeho vagónu, viděli tam jen kosti a hlavu dozorce Jonese a přeřezané mříže. Policie začala tušit, že ze svého vagónu vyskočil poblíž malého českého městečka Mnichovice. Od té doby se v Mnichovicích ztrácejí malé děti a zvířátka se nacházejí bez hlav a kostí.

 

Válka s mloky
(Válka s mloky, Psohlavci, Opilé banány, Bídíci, Občanský průkaz)
V jednom nejmenovaném baru byli tam Psohlavci co vypadali jako opolé banány. Doslechl jsem se, že bylo zavražděno 1500 lidí v anglickém Londýně a tak 20. 6. roku 1854 začala válka s mloky. Mloci byli velcí bídníci, protože neměli občanský průkaz. A tak jsem nabídl pomoc psohlavcům.
Psohlavci mě odmítly, protože jsem neměl občanský průkaz a tak jsem musel mloky zabít sám. Tak jsem jel k Tower Bridge, abych se podíval po dalších stopách. Zjistil jjsem, že mloci mají svou základu pod Tower Bridge. Převlékl jsem se z ně a jako jsem jim šel pomoct. Přitom jsem měl v úmyslu ji to tam zapálit. Protože svět nebyl připraven na válku. Mloci byli výtečně připraveni. Měli ponorky, tryskáče, tanky, pistole atd. … když odešli na misi, zapálil jsem jim to tam. Mloci se neměli kam vrátit, takže je policajti našli a zavřeli je. Mloci pak utekli a už je nikdo nikdy neviděl.
Pokračování příště.

Broučkovy záhady
(Rozmarné léto, Konec starých časů, Žert, Rozum a cit, Výlety pana Broučka)
Pan Brouček píše knihy a výletech v přírodě. Píše knížku Výlety pana Broučka. A tak se jednou vypravil na výlet do přírody. Tu dobu bylo rozmarné léto. Až se vrátil z výletu domů, tak tu celou knihu sepsal, když přišel do kuchyně, tam na něj vybafli kamarádi, ale on měl rozum a cit a tak nastal konec starých časů. Ještě se vrátíme k výletu. Pan Brouček našel nový druh kytičky. A ta kytka byla záhadou, protože vypadala jako hamburger a listy byly obrostlé hranolkami. Ta kytka sežere každého, kdo ji naštve. Pan Bouček viděl, jak sežrala afrického slona.